10/04/2021

ОСНОВНИЙ МЕСЬЄ-ПОЛЬМАН: Олексій Шевченко Дипломований член 1 класу Клубу Мессьє-Полмана УБА



З великим задоволенням ми оголошуємо першу сертифікацію цього року в Комісії Клуба Мессьє-Полмана Бразильського союзу астрономії (UBA)! Це Шевченко Олексій Григорович, астроном-аматор, який живе в Україні.

З моменту вступу в УБА Олексій виявляв наполегливість і постійний інтерес до його систематичних спостережень за об'єктами Мессьє, повністю виконавши вимоги щодо отримання його сертифіката аматорського спостережного астронома, ставши першим іноземцем, який здійснив цей подвиг у 50-х роках існування UBA.


На зображенні нижче ви можете побачити Об'єкти Мессьє, які спостерігав і записав Олексій:


Ті, хто стежить за нашим блогом, знають про труднощі, з якими він стикався в спостереженнях через європейський клімат, про який вже повідомлялося тут. Отже, це справді подвиг святкувати!

Перегляньте звіт про спостереження, який нам надіслав Олексій:

"

Мене завжди захоплювали спостереження самих далекіх куточків космосу ,я маю невеликий телескоп щоб побачити дрібні  деталі,но все ж у свій телескоп я бачу досить багато, щоб зрозуміти наскільки наш світ неймовірний.

зараз я розповім про світ що відкривається у невеликій телескоп, взагалі будь які деталі побачити досить складно,все виглядає як туманні плями що не має форми,но з часом ці безформені плями починають проявлять свої деталі,в одних починаєш бачити темні туманності що оточені  іонізованим газом,що мають не значну но добре помітну форму,там можна роздивитися деякі деталі це темні газопилові хмари, наприклад як туманність Оріона де даже вже у бінокль можна побачити деякі деталі, такі туманності мають назву дифузні що мають неправильну форму, в деяких яскравих галактик є зони що нагадують сам диск наприклад як галактика Боде,де ти починаєш бачити форму і структуру галактики ядро і темні зони,звичайно це не порівняється зі світлинами де зображення має дуже високу чіткість на довго тривалих витримках,(бо при спостереженні неозброєним оком потрібно виконати ряд процедур щоб побачити деталі) звичайно рукавів галактики не побачиш,но зони що є відміними один від одного так,це ядро яке має досить високу яскравість, потім більш темніша зона від ядра і зовнішня що зливається з простором.  

Кулясти зоряні скупчення це інша справа, там при гарної атмосфери помітно окремі зірки що нагадують невеликі піщінки що переливаються не мов драгоціні камені,ось їх дійсно важко побачити бо мій телескоп не значний для цього,доводиться напрягати око і використоувати кутовий зір, а це в свою чергу веде до швидкої втоми. 

Всі росіяни зоряни скупчення виглядають неймовірно яскраво,вони дуже гарні і від них неможливо відірвати погляд,кожного разу все виглядає по новому і цікавому, ціх скупчень досить багато на нашому небі,одні багаті на зіркі і мають дуже вражаючю палітру інші тьмяніші і мають менше зірок,но вони всі захоплюють з першого погляду, а спостереження їх саме задоволення. 

При дуже спиятливій погоді перед нами відкривається світ що лежить поза нашим розумінням, світ де краса має унікальне місце,де створюється щось нове і зникає прошле,цей світ є тут і зараз, і це неймовірне щастя спостерігати його, бачити його величь і розуміти сам сенс життя... 

Цей світ є кожної ясної ночі, і він у нас над головую погляньте на нічне небо, і ви зрозумієте,про  що я кажу.

"



Вітаємо з тим, що став новітнім членом 1-го класу Клубу Мес’є-Полмана УБА, Олексій! Ми з нетерпінням чекаємо на вашу найближчу сертифікацію незабаром.

Любіть Олексія, приєднуйтесь до нас! Клацніть тут або перейдіть на сторінку "бути частиною" в меню.


Координація комісії Клюбе Мессьє-Полмана Бразильського союзу астрономії (UBA)


Nenhum comentário:

Postar um comentário